Dnia 18 października wybraliśmy się na poranny spacer do Parku Radziwiłłów, po którym czekały na nas zajęcia edukacyjne w Multicentrum. Panie zaproponowały nam zabawy z zakresu kodowania z klockami K'nex oraz poznanie prehistorycznych dinozaurów. Zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne  dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

 

Nasze wtorkowe popołudnie spędziliśmy na przygotowaniu sałatki owocowej z ulubionych owoców, które przynieśliśmy
z domu. Po skończonej pracy odbyła się degustacja witaminowych przysmaków. Sałatka wyszła przepyszna.

W piątek 13 października odbyły się w naszej grupie warsztaty cukiernicze pod hasłem „Czekoladowe jeże na jesiennym spacerze”, oczywiście do naszych małych brzuszków.

Nasze jeże powstały z: biszkoptów, kremu czekoladowego, serka mascarpone, kolorowych groszków i paluszków.

Przygotowanie słodkich deserów bardzo nam się podobało, ale jeszcze bardziej ich degustowanie.

"Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany  przez GIS wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Zajęcia związane z realizacją programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” rozpoczęliśmy od rozpakowywania zakupów. Oglądaliśmy dokładnie wszystkie produkty i zauważyliśmy, że mają one taki sam znaczek EKO. Następnie obejrzeliśmy  film edukacyjny, który w przystępny sposób wyjaśnił nam, skąd się wzięły produkty ekologiczne. Poznaliśmy także Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej - samodzielnie ją uzupełniliśmy w odpowiednie produkty. Podczas zajęć degustowaliśmy EKO marchewkę oraz samodzielnie wykonaliśmy  EKO znaczek.  Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja Eko: owoców, ziarenek i produktów które przynieśliśmy do przedszkola z domu. Dzisiejsze zajęcia były dla nas cenną lekcją.

Wtorek 10 października był dla naszej grupy bardzo pracowity. Dowiedzieliśmy się skąd przywędrowały do naszego kraju warzywa. Poznaliśmy różne rodzaje warzyw oraz wspólnymi siłami przygotowaliśmy piernik marchewkowy. W tym celu dodawaliśmy kolejno składniki. Z ogromnym zaangażowaniem ubijaliśmy białka z cukrem, sypaliśmy mąkę, wlewaliśmy olej i dodawaliśmy proszek do pieczenia, sodę, cukier waniliowy, cynamon i 2 szklanki startej marchewki. Następnie wszystko mieszaliśmy mikserem. Po uzyskaniu jednolitej masy ciasto zostało przelane do blaszki i z pomocą p. Joli powędrowało do piekarnika. Piernik marchewkowy udał się doskonale
i smakował wyśmienicie.