W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia dzieci wspólnie ubrały choinkę.

Przy dźwiękach kolęd zawieszały bombki, łańcuchy i podziwiały, jak choinka staje się coraz piękniejsza.

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach realizacji  programu preorientacji zawodowej dzieci spotkały się z malarzem Panem Adamem Korszunem.   Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy.  Przedszkolaki dowiedziały się , że praca malarza to nie tylko zawód ale również pasja. Z zaciekawieniem oglądały obrazy namalowane przez Pana Adama.

Na zakończenie spotkania dzieci wcieliły się w rolę malarzy, gdzie pod kierunkiem Pana Adama malowały obrazki farbą. Do malowania wykorzystały kolory podstawowe a następnie eksperymentując tworzyły inne kolory.

Spotkanie było ciekawym doświadczeniem plastycznym.

 

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Pluszowego Misia 6- latki wybrały się do pobliskiej Biblioteki Miejskiej. Na wycieczkę zabrały swoje ulubione misie, które wspólnie z dziećmi uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez panie bibliotekarki.

 

 

24 października 2023r. wybraliśmy się na wycieczkę do Multicentrum. Podczas zajęć dzieci poznały dzieje prehistorycznych dinozaurów. Wiedzą o dinozaurach przedszkolaki mogły wykazać się podczas drużynowej gry w memory. 
Następnie wybraliśmy się na jesienny spacer po parku, podczas którego dzieci mogły podziwiać piękno jesiennych drzew, obserwować zjawiska atmosferyczne oraz oglądać małą architekturę parkową. 
 

 

 

 

 

 

20 października naszą grupę odwiedziły ratowniczki medyczne- studentki kierunku ratownictwo medyczne Akademii Bialskiej a jednocześnie członkinie Studenckiego Koła Naukowego " eRka".
Celem spotkania było poznanie zawodu ratownika medycznego oraz nauka udzielania pierwszej pomocy.
Studentki przeprowadziły z dziećmi zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 Zajęcia zorganizowano w ramach realizacji programu preorientacji zawodowej.