18 listopada odbył się VI Międzyprzedszkolny Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej organizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 6 w Białej Podlaskiej. Nagrodę z naszej grupy otrzymała Gabrysia, a wyróżnienie Lusia, Ola i Zuzia. Gratulujemy!

„Barwy ojczyste” – Czesław Janczarski

Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel - serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste

Zapraszamy do obejrzenia filmu w wykonaniu  dzieci z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 

Dnia 20 października 2021r. z okazji  Urodzin Książkowego Misia wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 3 w Białej Podlaskiej.  Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z misiami – bohaterami różnych bajek i przeczytała opowiadanie pod tytułem „Pierwsze urodziny Kubusia Puchatka”. Następnie była  wspólna zabawa w misiowej krainie połączona z oglądaniem  książeczek. Dzieci miło  spędziły czas w towarzystwie misiowych przyjaciół.

30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki odśpiewały wszystkim chłopcom "Sto lat" oraz wręczyły drobne upominki.

23 września w naszej grupie odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Panowie policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci w miejscu ich zamieszkania, na placach zabaw, w drodze do przedszkola. Dzieci przypomniały sobie  gdzie i jak przechodzić przez ulicę, jak ważne jest noszenie odblasków, jak zachować się gdy dziecko „zgubi się” oraz poznały pozycję „żółwika”, która służy podczas obrony przed agresywnymi zwierzętami. Omówione zostało także umundurowanie Policji oraz przedmioty potrzebne w pracy policjanta.