Dzieci z naszej grupy na zajęciach wykonały sałatkę owocową pod bacznym okiem pani Doroty , która wykonuje zawód kucharza. Przedszkolaki przed  przygotowaniem sałatki poznały kolejne etapy jej wykonania. Najważniejszym etapem było umycie rąk, po tej czynności dzieci przystąpiły do krojenia owoców. Końcowym etapem była degustacja.

Sałatka owocowa wszystkim bardzo smakowała.

Dzieci podczas zajęć poznały kolejny zawód – kucharz.

Dzieci z naszej grupy  odwiedził tata  Mikołaja , który zaprezentował nam zawód fizjoterapeuty. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały na czym polega praca wykonywana w tym zawodzie. Poznały sprzęt rehabilitacyjny , działanie plasterków leczniczych oraz  niektóre ćwiczenia  rehabilitacyjne. Najwięcej radości sprawił dzieciom masaż wykonany przez tatę Mikołaja.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Preorientacja zawodowa w przedszkolu”. Dziękujemy za prezentację.

Z okazji „Dnia Chłopaka”  koleżanki zaśpiewały swoim kolegom z grupy tradycyjne 100 lat, złożyły życzenia i wręczyły prezenty.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie upominków.

Dzieci z naszej grupy odbyły już pierwszą wycieczkę. Wyruszyliśmy do Muzeum Południowego Podlasia.  Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach , na których poznawały historię powstania herbu naszego miasta oraz ciekawostki dotyczące Patrona  Miasta św. Michała Archanioła. Dzieci pod bacznym okiem pani Oli- pracownika muzeum malowały na szkle herb naszego miasta. Zajęcia w muzeum były okazją do kształtowania dziecięcego patriotyzmu.

W naszej grupie po raz drugi  będzie realizowany Międzynarodowy projekt edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Nasz Miś „Słodziak” powrócił do dzieci po wakacjach i zajął miejsce w kąciku czytelniczym. Wspólnie z misiem będziemy poznawać utwory polskich pisarzy i poetów. Właśnie odwiedziła nas mama Ewy, która czytała dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Dziękujemy mamie za odwiedziny.