Jak zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania ? Poprzez zabawę. Okazja nadarzyła się już w pierwszym tygodniu października, kiedy to dzieci z grupy Motylki przyrządziły wspólnie owocową sałatkę. Powstała ona z najlepszych owoców, starannie umytych przez dzieci. Do misy trafiły jabłka, gruszki, winogrona, brzoskwinie, śliwki, banany. Sałatka była wyjątkowa.  Wszyscy się zajadali, a przy okazji otrzymali sporą dawkę witamin.  Samo zdrowie. Zdrowy posiłek to przede wszystkim  higiena przy jego przygotowaniu. I tu  Motylki pokazały się z najlepszej strony. Wszystkie nożyki i deseczki były czyste, ręce wyjątkowo dobrze wymyte, czyściutkie fartuszki.

Dnia 30.09.2019 r gościliśmy w naszej grupie panią Małgosię, mamę  Zuzi, która z okazji Dnia Głośnego Czytania, przeczytała dzieciom  piękną bajkę pt. „Skarpetkowy potwór”. Po wysłuchaniu opowiadania, każde dziecko otrzymało niespodziankę. Pani Małgosi bardzo dziękujemy za spotkanie.

W poniedziałek  30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki  złożyły  swoim kolegom życzenia, zaśpiewały „Sto lat” ora wręczyły upominki. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będą wspominać ten dzień.

We wrześniu w  grupie Motylki odbyły się  zajęcia związane z bezpieczeństwem na drodze. Wiedzę o ruchu drogowym przedszkolaki zastosowały w praktyce, podczas spaceru na przejście dla pieszych w pobliżu  przedszkola. Przed wyjściem pani przypomniała dzieciom, jak należy zachować się na ulicy, a dla bezpieczeństwa wszyscy założyli kamizelki odblaskowe.