Dzieci już od rana z niecierpliwością czekały na przyjście Mikołaja. Raz po raz wyglądając przez drzwi sali pytały” Kiedy przyjdzie Mikołaj? ”.  W pewnej chwili, nieoczekiwanie  Mikołaj zapukał do okna. Jak wielka była radość dzieci , trudno opisać. W podziękowaniu za prezenty dzieci zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk. Z niechęcią pożegnały Mikołaja , który wyruszył w dalszą drogę.

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji już od rana na dzieci czekał specjalny gość- Różowy Pluszowy Miś, który serdecznie witał przedszkolaków. Do wspólnych zabaw zaprosiliśmy naszego misia z kącika książki- Misia Pysia. Dzieci obejrzały bajkę edukacyjną , gdzie poznały historię pojawienia się pierwszego misia, bawiły misie na chuście animacyjnej, karmiły misia miodkiem przeliczając plastry miodu, rysowały misia. Był to dzień pełen radości i wrażeń.

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji dzieci podczas zajęć pod hasłem „Podróż do Krainy Praw Dziecka” poznały najważniejsze prawa dziecka oraz przypomniały jakie mają obowiązki. Wspólne zabawy dały dzieciom wiele radości, były okazją do współdziałania , okazywania swoich emocji, szacunku i wzajemnej pomocy.

"W przedszkolu jak w domu"

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z pasowania na przedszkolaka.

Gdy za oknem pada deszcz, w przedszkolu nigdy się nie nudzimy. Tym razem poznawaliśmy listopadową pogodę . Dzieci bawiły się w tworzenie deszczu poprzez rozdmuchiwanie plamy z farby , malowanie paluszkami a następnie tworzyły prace plastyczne „ Parasole w deszczu” techniką origami. Podczas zajęć matematycznych układały kropelkowe rytmy, liczyły kropelki, porównywały ich wielkość . Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa z parasolami. Przy dźwiękach piosenki „Deszcz grajek” dzieci codziennie tańczyły z parasolami , chętnie zapraszając pod swój parasol inne dzieci. Był to wspaniały , pełen radości deszczowy tydzień zabaw w przedszkolu.