19 maja było w naszej grupie przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Były jabłka, banany, kiwi, mandarynki, winogrona.. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki  a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Każdy dostał talerzyk, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

Ziemio
Nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

Jak zrobić kanapki wie to każdy z nas!

Zobaczcie jakie to proste!!! A jak nam smakowały zrobione własnoręcznie kanapeczki, mniam :) pycha.....

Pod koniec marca dzieci z grupy "Biedronki" zakładały w swojej grupie zielony kącik przyrody. Obejrzały jak wyglądają nasiona roślin, porównywały wielkość, następnie w skrzynkach sadziły cebulkę na szczypiorek, fasolę, siały rzeżuchę, pietruszkę i pomidory.

Teraz będziemy obserwować co dzieje się z naszymi nasionkami :) 

W dniu 21 marca przyszła do nas Wiosna. Dzieci z grupy „Biedroneczek” przywitały ją radośnie zabawą, tańcem i rozwiązywaniem zagadek od wiosny. Następnie na placu zabaw znalazły ukryty „Gaik” –symbol wiosny i przyniosły do naszej Sali.  Oto fotorelacja z poszukiwania wiosny i naszych wspólnych zabaw.