25 listopada obchodziliśmy w grupie „Biedronek” Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Naszym zabawom w tym dniu towarzyszyła maskotka Misia Słodziaka z projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Dzieci razem z Misiem tańczyły, śpiewały i rozwiązywały zadania i zagadki. Na zakończenie zabaw wykonały portret misia, który zawisł na naszej grupowej wystawie.

"W przedszkolu jak w domu"

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z pasowania na przedszkolaka.

Biedronki  wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a  najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach, dnia 24.11.2021 postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok  z marchewki i jabłka bez dodatku cukru i konserwantów.

Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem.

Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie…Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy”!

„Kto Ty jesteś? -Polak mały!

Jaki znak Twój? -Orzeł Biały!”

W dniu 10.11.2021 uroczyście obchodziliśmy w naszej grupie Święto Niepodległości Polski. Z tej okazji dzieci wykonały Flagę i Kokardę Narodową, zaśpiewały refren piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, deklamowały wiersze: „Katechizm Polskiego dziecka”, „Barwy Ojczyste” oraz uroczyście odśpiewały razem ze starszymi kolegami o godz. 1111 Hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”

   
   
   

Dnia 21.10.2021r, dzieci z naszej grupy w ramach programu innowacyjnego ,,Zdrowe jedzenie jest teraz w cenie’’, wykonały owocowy mus z jabłek, gruszek i śliwek. Przygotowanie zdrowej przekąski sprawiło dzieciom wielką radość. Przedszkolaki kroiły owoce, następnie rozdrabniały je za pomocą blendera tworząc pyszny  mus.