W ramach realizacji projektu edukacyjnego „ Mały miś w świecie wielkiej literatury” odwiedziła nas pani Elżbieta Barycka- konsultant oświatowy wydawnictwa MAC.

Pani Ela przeczytała dzieciom opowieść pt. „ Szpilka” autor – Ilaria Gaurducci, wydawnictwa Dwukropek.

Dzieci wspólnie z Misiem Pysiem z zaciekawieniem słuchały o przygodach stworka Szpilki, który z pozoru wydawał się miły, sympatyczny a tak naprawdę był bardzo złośliwy wobec swoich przyjaciół. Za swoją złośliwość poniósł karę, co wpłynęło na zmianę jego zachowania.

„ Szpilka” to książka z morałem , gdzie dobro zwycięża, szlachetność zostaje nagrodzona, a wrogowie stają się przyjaciółmi. 

 Dziękujemy Pani Eli za odwiedziny i piękne czytanie.

 Zachęcamy rodziców do głośnego czytania dzieciom w domu.

{galler}grupa2/cztanie22{/gallery}

Dzieci z naszej grupy przywitały wiosnę kolorem zielonym, zabawami, śpiewam i tańcem. Poznały tradycję ludową – szukanie gaika- maika czyli gałązki udekorowanej wstążkami z bibuły. Wiosnę- gaik- maik , dzieci znalazły na placu zabaw ,którą umieściły w kąciku przyrody w sali.

12 marca obchodzimy Światowy Dzień Matematyki. Z tej okazji dzieci z naszej grupy wzięły udział w licznych grach i zabawach matematycznych. Dzięki zabawom poznały, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

 Wszystkiego najlepszego w Dniu Święta Małych Kobiet życzą koledzy z grupy.

 Z tej okazji chłopcy z naszej grupy złożyli dziewczynkom życzenia i wręczyli piękne tulipany.

To tytuł kolejnego modułu, jaki zrealizowaliśmy w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Celem zajęć było wspólne planowanie rozkładu dnia przez przedszkolaków, wymyślenie wymarzonego dnia w przedszkolu, rozpoznawanie i nazywanie emocji oraz poznanie sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami. Wspólnie z dziećmi zorganizowałyśmy w sali kącik emocji- miejsce, w którym każde dziecko może wyrazić swoje uczucia. Ponadto, dzieci wyrażały swoje emocje i nastroje w formie plastycznej, muzycznej , ruchowej.  Był to tydzień pełen wrażeń i emocji.