14 czerwca odbyło się uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO. Dla części dzieci było to również  zakończenie całego pobytu w przedszkolu.  Jakże smutno, że ten czas tak szybko minął…

 Uroczystość była pełna powagi i skupienia, rozpoczęła się „Polonezem”. W części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o lecie i zbliżających się wakacjach. Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów wszystkim przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń,  podziękowań i kwiatów.

Następnie wszyscy udali się do Roskoszy, gdzie odbył się Dzień Ojca a także dalsze świętowanie z rodzicami zakończenie przedszkola, Nie zabrakło atrakcji. Były bańki mydlane, konkursy, malowanie twarzy, piniaty, wata cukrowa a nawet pizza, którą zasponsorował nam jeden z rodziców. Panie Marcinie- dziękujemy. Wszyscy świetnie się bawili. To był wyjątkowy dzień.Pozostanie to w naszej pamięci na długo.

 

 

Kocham Cię Ti Amo je taime
I nie pytaj mnie dlaczego tak jest
Ty jesteś mą mamą, wspaniałą kochaną
Jedyną na zawsze i kochasz mnie też.

     Dnia 24 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki.  „Sówki” wspaniale zaprezentowały się recytując i inscenizując wiersze, śpiewając piosenki, a także tańcząc. A to wszystko dla najważniejszych kobiet w życiu – czyli ich ukochanych mam, które z dumą i wzruszeniem podziwiały artystyczne występy swoich pociech.

 

  

 

     W dwusetną rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, nasze przedszkolaki brały udział w Miejskich Prezentacjach Tanecznych, organizowanych przez Urząd Miasta Biała Podlaska, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej oraz BCK im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Dzieci zatańczyły taniec narodowy „Polonez koncertowy A-dur” słynnego kompozytora Stanisława Moniuszki. Prezentowały się wspaniale. Zostały nagrodzone oklaskami oraz statuetką.  

 

  

     Dnia 12.04.2019r. gościliśmy pracowników Referatu Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Biała Podlaska. Wyjaśnili oni  dzieciom w jaki sposób należy segregować śmieci, do jakich pojemników je wrzucać, co to jest recykling oraz powiedzieli dlaczego należy je segregować. Następnie były działania praktyczne. Dzieci segregowały śmieci do odpowiednich pudełek, bawiły się w sprzątanie lasu, rozwiązywały krzyżówkę i odczytywały hasło. Na zakończenie spotkania, otrzymały temperówki w kształcie koszy na śmieci i kolorowanki. Wizyta gości podobała się dzieciom. Obiecały one segregować śmieci. Dziękujemy pracownikom Referatu Gospodarki Odpadami za ciekawe i pouczające  spotkanie.

 

  

     W środę 03.04.2019r. dzieci uczestniczyły w lekcji klasy I Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej. Razem z pierwszoklasistami poszukiwały zwiastunów wiosny. Wizyta w szkole bardzo podobała się dzieciom. Mogły one podczas  lekcji sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności oraz poczuć się uczniami.