Święto Mamy i Taty to bardzo ważne święto dla dzieci. Z tej okazji w naszej grupie odbyła się uroczystość , gdzie dzieci zaprezentowały  swoim rodzicom program artystyczny, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i złożyły życzenia. Do słodkich buziaków dołączono słodki poczęstunek przygotowany przez nasze panie z kuchni. Było to również bardzo ważne spotkanie dla rodziców, o czym świadczą łzy wzruszenia i uśmiech naich  twarzach .

Dzieci z grypy „Tygryski” uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Muzeum Południowego Podlasia prowadzonych przez pracownika muzeum- panią Olę. Przedszkolaki poznały technikę ozdabiania  różnych przedmiotów wykorzystując motywy ludowe. Dzieciom bardzo spodobał  się sposób wykonywania zdobień i z chęcią uczestniczyły w zajęciach.

Na zaproszenie mamy Michalinki wybraliśmy się do Biblioteki PSW. Przedszkolaki poznały poszczególne strefy biblioteki, z którejkorzystają studenci uczelni. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy bajkę „O smoku wawelskim” . Wiele radości sprawił dzieciom smok , który zjawił się tuż po obejrzeniu bajki. Najbardziej odważne przedszkolaki przywitały się ze smokiem. Następnie swoją wiedzę ze znajomości bajek dzieci mogły sprawdzić podczas quizu . Każdy zespół walczył dzielnie . Na zakończenie wizyty w bibliotece dzieci otrzymały dyplomy i zakładki do książek.

Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Michalinki za zaproszenie.

     Od takich słów chłopcy rozpoczęli składanie życzeń swoim koleżankom z grupy. Było również tradycyjne 100 lat oraz wręczenie prezentów  i słodkich lizaków.

  

W grupie „Tygrysków” Święto Babci i Dziadka obchodziliśmy bardzo uroczyście. Z tej okazji dzieci zaprezentowały część artystyczną , na którą złożyły się wiersze, tańce i piosenki oraz inscenizacja pt „ Baśń o 12 miesiącach” . Były wspólne zabawy oraz słodki poczęstunek. Dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. Wspólnie spędzony czas był bardzo ważną chwilą dla nas wszystkich.