W dniu 5 czerwca przedszkolaki z grupy „Kotki” wyruszyły na pieszą wycieczkę do sali zabaw „Zameczek”. Pomimo gorącego czerwcowego dnia dzieci dzielnie i żwawo maszerowały, ponieważ były bardzo ciekawe przygotowanych dla nich niespodzianek . Na miejscu czekały na nie atrakcje takie jak: trzy poziomowa konstrukcja, suchy basen z piłeczkami, fun floor  i różnego rodzaju samochody jeździki. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, tym bardziej, iż wychodząc każdy uczestnik został obdarowany balonikiem

W dniu 31.05 2019.r przedszkole odwiedziła pani Elżbieta Karwat wraz ze swoim psem, z którym prowadzi zajęcia z dogoterapii.  Dzieci mogły pogłaskać psa, dowiedziały się jak należy zachowywać się w obecności psów, jakie zachowania lubią a jakich nie, czego się boją. Dzieciom spotkanie bardzo się podobało.

W dniu 27 maja dzieci z grupy „Kotki” uczestniczyły w zajęciach w Multicentrum: budowały z klocków przestrzenne budowle, poznały patyczaka, jego środowisko w którym żyje, mogły go wziąć na ręce,  uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego. Wszystkie formy zabaw i zajęć bardzo podobały się dzieciom.

Wysadzamy rośliny w przedszkolnym ogrodzie, teraz będziemy o nie dbać na dworze, podlewać i pilnować żeby dzieci z innych grup nie deptały.