W dniu 3 czerwca w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której Krasnoludki zaprezentowały część artystyczną. Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Po pięknych występach przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki oraz zaprosiły na poczęstunek. Do dalszego świętowania tak wspaniałego dnia posłuży nam taras przedszkolny, na który wyszliśmy wraz z rodzicami zatańczyć zumbę na świeżym powietrzu.

Tak nam się spodobało w bibliotece, że postanowiliśmy szybko tutaj wrócić. Tym razem powodem odwiedzin była akcja "Cała Polska czyta dzieciom". Pani bibliotekarka przeczytała nam bajkę o "Rycerzy, który nie chciał walczyć". Mogliśmy, też sami pooglądać książeczki, które nas interesowały. Największą popularnością cieszyły się książeczki z serii  "Kici-Kocia". I właśnie jedną z nich przeczytała nam nasza pani Ania.

Dzieci z grupy Krasnoludki uwielbiają  każdą aktywność fizyczną i dlatego z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w biegu "Sprintem do maratonu".  Była to dobra okazja do wypróbowania swoich sił na boisku szkolnym. Przedszkolaki spisały się na medal. Złoty medal :)

W dniu 7 maja dzieci z grupy Krasnoludki  udały się na wycieczkę do Biblioteki. Zdecydowana większości dzieci była pierwszy raz wśród tylu książek. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.