W ostatnich dniach czerwca dzieci z naszej grupy uroczyście pożegnały przedszkole. Przybyłym na uroczystość rodzicom zaprezentowały część artystyczną, która rozpoczęła się polonezem. Pani wicedyrektor Bogusława Sweklej oraz nauczycielki złożyły dzieciom życzenia na dalszą drogę życia . Przedszkolaki dostały dyplomy i nagrody książkowe.

  

W czerwcu przedszkolaki z naszej grupy uczestniczyły w wycieczce do "Krainy Rumianku"-  Ośrodka Edukacji Regionalnej w Hołownie. Na miejscu dzieci uczestniczyły w warsztatach (wykonanie pierników oraz mydełek glicerynowych) prowadzonych przez animatorów.  Każdy przedszkolak miał okazję zrobić własnoręcznie pierniczki.  Ponadto wielką atrakcją okazał się wyrób glicerynowych mydełek według własnego uznania. Dzieci dobierały barwnik, nutę zapachową oraz kształt mydełka. Po całym dniu pełnym wrażeń, z uśmiechem na twarzy i pięknymi pamiątkami wróciliśmy do przedszkola.

  

    Pod takim tytułem dzieci z naszej grupy dnia 06.06.2018r. wystawiły przedstawienie dla swoich kolegów i koleżanek z przedszkola. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role i z wielką ochotą je odgrywały. Zaproszeni goście
z zachwytem obejrzeli przedstawienie, a następnie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci „szacownej publiczności” i występujących artystów.

     Dnia 30   maja  w naszej grupie   odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci zaprezentowały mamom program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki, tańce     oraz inscenizacja pt. „Dobra to chatka gdzie mieszka matka”. Po prezentacjach artystycznych dzieci   złożyły  mamom  życzenia,  wręczyły własnoręcznie wykonane upominki, oraz zaprosiły mamy na słodki poczęstunek.  Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna. Przebiegała w niezwykle  serdecznej i miłej atmosferze.

   Dnia 09.05.2018r.  już po raz kolejny wybraliśmy się z wizytą do osiedlowej biblioteki. Podczas spotkania wysłuchaliśmy opowiadania czytanego przez panią  Beatę, które bardzo nam się podobało  Następnie  ozdabialiśmy zakładkę do książki.    Na zakończenie spotkania    złożyliśmy  życzenia pracownikom z okazji  ich święta „Dnia Bibliotekarza”.