Dnia 19 czerwca 2018r. dzieci uczestniczyły w „Edukacyjnym spotkaniu z folklorem” zorganizowanym przez Akademię Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Przedszkolaki oglądały tańce ludowe z różnych regionów Polski w wykonaniu  studentów i członków „Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie” oraz poznały sposób gry na akordeonie. Podczas spotkania, dzieci miały możliwość uczestniczenia w zabawach i tańcach ludowych ze studentami. Spotkanie dostarczyło dzieciom dużo radości i pozytywnych wrażeń.  

 

  

     Wiosna to czas zwiększonej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, to czas zabaw i ćwiczeń gimnastycznych na naszym placu przedszkolnym w strojach sportowych. Otwarta przestrzeń zachęca dzieci do wysiłku fizycznego i rozładowania nagromadzonej energii. Rywalizacja i zabawy ruchowe  kształtują kondycję fizyczną, charakter, pozwalają cieszyć się  zwycięstwem i godnie przyjmować porażki.

  

        Z okazji Święta Matki przedszkolaki przygotowały swoim mamom dużo niespodzianek. Przedstawiły inscenizację pt. „Dobra to chatka gdzie mieszka matka”,  zatańczyły taniec ludowy „Stoi koza przy płocie oraz zaprezentowały układy taneczne „Mamo” do piosenki Marii Tomaszewskiej oraz  „Wesoły taniec” do muzyki  The Clapping Song – Barney.  Nie zabrakło piosenek i wierszy dziękujących mamom za ich miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość, a także własnoręcznie wykonanych prezentów: w postaci korali, kwiatów i słodkich ciasteczek. Uroczystość zakończyliśmy wspólnymi zabawami  z mamami.

  

     „Nutki” miały okazję odwiedzić Szkołę Podstawową nr.9  i  uczestniczyć w zajęciach na lekcji matematyki w kl. I. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda sala lekcyjna. Największe emocje wzbudziła ciekawa lekcja, podczas której brały udział w układance liczbowej podchodząc do tablicy, układając figury geometryczne i rozwiązując wiele innych zadań. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że z matematyką spotykają się na każdym kroku i matematyka wcale nie jest taka trudna.

  

Jak marzeń tysiące,

Jak kwiatów tysiące,

Jak motyli tysiące

Tak Wam składamy życzenia gorące!