„ Malowany wózek” to tytuł konkursu piosenki przedszkolnej organizowanego przez KK „Eureka” . Naszą grupę reprezentowało dwoje dzieci.  Michalinka odniosła wielki sukces zdobywając  główną nagrodę – I miejsce . Gratulujemy.

  

Po raz drugi  dzieci z grupy „Krasnoludki” odwiedziły bibliotekę „Barwna”. Tym razem na zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika biblioteki , poznały legendę o powstaniu naszego państwa. Podczas gry „Memory” poznawały ważne miejsca Polski, słynnych Polaków, tradycyjne potrawy. Wiedzą o Polsce przedszkolaki mogły wykazać się podczas krótkiego quizu. Na zakończenie zajęć , na konturze mapy Polski,  dzieci wykonały flagę i z czerwonych i białych serduszek- wizytówek. Wizyta w bibliotece była kolejną lekcją patriotyzmu.

 

Pod takim hasłem odbyły się w naszej grupie zajęcia, które przeprowadziła higienistka stomatologiczna. Dzieci poznały zasady prawidłowego dbania o zęby. Każdy przedszkolak mógł sprawdzić przy pomocy narzędzi stomatologicznych, czy zęby są zdrowe, czy chore. Dzieci uczyły się, jak prawidło myć zęby szczoteczką elektryczną. Na zakończenie zajęć podczas zabawy „ Czarodziejska torebka” mogły wykazać się swoją wiedzą. Dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy.

 

Dzieci z grupy „Krasnoludki” odbyły wycieczkę do Muzeum Południowego Podlasia. Była to pierwsza wizyta dzieci w muzeum. Z okazji obchodów 100 rocznicy Niepodległości Polski przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Kto Ty jesteś – Polak mały”, które zostały przeprowadzone przez pracownika muzeum.Najpierw obejrzały wystawę pt. „ O Polskę”. Dowiedziały się , w jaki sposób walczono o niepodległość naszej Ojczyzny. Następnie dzieci pracowały w zespołach, gdzie mogły wykazać się swoją wiedzą o naszym kraju, m.in. rysowały flagę ze swojej rączki, kolorowały godło, układały puzzle. Wizyta w muzeum była bardzo ważną lekcją patriotyzmu.

 

21 marca Krasnoludki wybrały się na wycieczkę do Multimedialnej Biblioteki ‘Barwna’’. Przedszkolaki dowiedziały się i zobaczyły, co znajduje się w bibliotece. Wysłuchały legendę o Warszawskiej Syrence ze zbioru Legendy polskie a następnie pani zaprosiła do wspólnej zabawy przy muzyce. Na zakończenie dzieci mogły bawić się w kącikach tematycznych. Dzieci spędziły tam miło czas , wszystkim bardzo się podobały zajęcia i już niedługo odwiedzimy bibliotekę kolejny raz.