Dzieci brały udział w zajęciach z  higienistką stomatologiczną. Dzieci poznały zasady prawidłowego dbania o zęby. Miały możliwość poznać narzędzia stomatologiczne oraz jak prawidłowo posługiwać się szczoteczką elektryczną. Dzieci otrzymały dyplomy za aktywny udział w zajęciach.

 

 

Studenci zorganizowali zajęcia ruchowe na placu zabaw w ramach praktyk. Zabawy bardzo się podobały dzieciom i dały im wiele radości i uśmiechu. Dziękujemy  

 

 

Na pierwszy dzień Wiosny dzieci z grupy „Biedronek” przygotowały się strojem i humorem . W tym dniu już od rana nasza sala zapełniała się „żółtymi i zielonymi” maluchami. Już po śniadaniu rozpoczęłyśmy wesołe, „słoneczne” zabawy z chustą animacyjną i wiatrakiem matematycznym zapraszając do zabawy Wiosnę, zaświeciła nam w okna jasnym słoneczkiem. Dzieci wprowadziły do sali Wiosnę z piosenką na ustach, namalowały na folii piękny obraz dla niej. Na zakończenie zabaw otrzymały od wiosny słodkie niespodzianki .

20 marca w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” podczas zajęć popołudniowych mama Julii przeczytała baśń „Czerwony Kapturek”,  którą przyniosła z domu specjalnie na tę okazję. Dzieci bardzo uważnie słuchały, komentowały i oglądały ilustracje znajdujące się w książeczce.

 

Dnia 6 marca dzieci z grupy 3 latków „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do sklepu spożywczego „Kram”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz towarami znajdującymi się na sklepowych półkach. Mimo tego, że każdy przedszkolak był niejednokrotnie w sklepie spożywczym , dzieci z zaciekawieniem oglądały lodówki, regały, półki, wagę… Na zakończenie wycieczki dzieci zakupiły fasolę, którą wysadziły podczas tworzenia „wiosennego kącika przyrody”. Maluchy wyszły ze sklepu z przekonaniem, że praca ekspedientki jest bardzo ciekawa i pożyteczna.