Dnia 20.06.2017 r. wybraliśmy się do Osiedlowego Klubu Kultury  na przedstawienie pt.:.„Krakowska Legenda o Smoku” w wykonaniu grupy teatralnej „Pętelka”. Legenda przedstawiona przez starszych kolegów bardzo się dzieciom podobała. Wyraziły to gromkimi brawami.    

Z okazji Dnia Dziecka dnia 2 czerwca Żabki wybrały się do Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wiosenny Wiatr” w Woskrzenicach Małych. Dzieci spędziły tam czas na zabawach. Miały możliwość zjeżdżania na linie, wspinania się na ściankę, oraz   jazdę  na koniu. Najwięcej radości sprawiło dzieciom  skakanie na trampolinie, oraz  swobodne zabawy na powietrzu. Uśmiechnięte buzie wszystkich  dzieci  pozwalają  sądzić, że wycieczka była udana i na długo pozostanie w pamięci   przedszkolaków.

31 maja   obchodziliśmy uroczyście Dzień Rodziny. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście - rodzice. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki i taniec. Przedszkolaki wszystkim rodzicom  złożyły życzenia  oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Wiele radości zarówno dzieciom jak i rodzicom przyniosła wspólna zabawa . Na zakończenie uroczystości wszyscy spędzili wspólne chwile przy słodkim poczęstunku.

 

 

Dnia 5 kwietnia  dzieci z naszej grupy uczestniczyły w zajęciach z przedstawicielami Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej. Podczas  spotkania pani Tamara Kozakiewicz zapoznała dzieci z maskotką Straży Miejskiej „Lwem Julianem”,ubiorem funkcjonariusza oraz z zakresem działań Straży. Przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, oraz miały okazję wspólnie z funkcjonariuszką oraz maskotką „Lwem  Julianem” bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały magnesy z numerem alarmowym do Straży Miejskiej.  Bardzo dziękujemy  Pani Tamarze za wizytę w naszej grupie. 

 

 

Dnia 28 marca w naszej grupie odbył się konkurs wiedzy o książce pod hasłem „Książka moim przyjacielem”. Zmagania dzieci obserwowali rodzice a nad prawidłowością wykonywania zadań czuwało jury. Konkurs dostarczył wielu emocji uczestnikom jak i ich rodzicom oraz udowodnił, że wiek przedszkolny jest to najlepszy okres w którym należy budzić u dzieci zainteresowania książką.