Dnia 06.06.2017r. po raz ostatni w tym roku przedszkolnym wybraliśmy się z wizytą do osiedlowej biblioteki. Podczas spotkania wysłuchaliśmy     bajki o Kubusiu Puchatku. Następnie oglądaliśmy różne książki i czasopisma. Kilka z nich wypożyczyliśmy także do przedszkola. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy za całoroczną współprace i pożyczyliśmy wszystkim pracownikom biblioteki udanego wakacyjnego wypoczynku.

Dzień 01 czerwca 2017r. zaczął się w naszej grupy od miłej niespodzianki, a była nią wizyta naszej pani dyrektor Bogusławy Sweklej, która złożyła nam życzenia z okazji naszego święta. Nie zabrakło też miłego upominku w postaci tęczowej piłki. Dziękujemy

Dnia 30 maja 2017r. w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Nasz występ dla rodziców rozpoczęliśmy od prezentacji teatrzyku pt. „Kopciuszek”, podczas którego zatańczyliśmy dwa tańce m.in. :Lassali oraz „Walc łyżwiarzy” wg metody B. Strauss. Następnie zaprezentowaliśmy wiersze i piosenki oraz wspólnie zaśpiewaliśmy  sto lat. Wręczenie upominków, którymi były (gliniane kubeczki, kolorowe breloczki do kluczy oraz ramki ze zdjęciami) rozpoczęliśmy od zabawy „Magik” do utworu „Marsz Radeckiego” z wykorzystaniem kolorowych ręczniczków. Po części artystycznej odbył się sodki poczęstunek. Całą uroczystość zakończyliśmy wspólnymi zabawami z rodzicami m.in. „Na spokojne rączki”, „Na wypocenie się”, „Na kwitnącą wrażliwość”, oraz  „Na pobudzenie i hamowanie”. Na zakończenie zaprezentowaliśmy naszym rodziców zabawę pt. „Tron”.

Dnia 17.05.2017r. wybraliśmy się na wycieczkę do Multicentrum, podczas której uczestniczyliśmy w warsztatach przeprowadzonych w trzech modułach m.in. układanie różnych budowli z klocków Logikid, zabawy ćwiczące spostrzegawczość oraz znajomość bajek.

 Pierwsza grupa pracowała z klockami K’nex.  Poprzez praktyczne działania  dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, kreatywność i inwencję twórczą tworząc różne budowle np. łódki.

Druga grupa pracowała na programie komputerowym mającym na celu ćwiczenie spostrzegawczości utrwalając w tym celu znajomość kolorów, dobieranie kształtów do pary, zaznaczanie na obrazkach różnic.

Trzecia grupa poznawała wybrane bajki oraz ich bohaterów: rozwiązując zagadki słuchowe i wzrokowe, przyporządkowując wybrane rekwizyty do określonej bajki, a także kojarząc słowa – klucze. Wizyta w Multicentrum sprawiła nam wiele radości.

Dnia 16.05.2017r. (wtorek) wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Południowego Podlasia, podczas której zwiedziliśmy okolicznościową wystawę prezentującą różne oblicza konia na przełomie wieków. Następnie w trakcie warsztatów plastycznych pod opieką pani plastyk Aleksandry Czapskiej ozdabialiśmy różnymi motywami gliniane kubki. Czas spędzony w muzeum był bardzo owocnie przez nas wykorzystany.
A efekty naszej pracy będzie można podziwiać podczas Święta Rodziny.