Dzień Rodziny w naszej grupie obchodziliśmy 31.05.2017r.  Dzieci przygotowywały swoim rodzicom inscenizację „O żabkach w czerwonych czapkach”, zatańczyły tańce „Krakowiak” i „Kowal”, zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wierszyki oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia wręczając wykonane  przez siebie upominki. Dzieci włączyły się również do przygotowania słodkiego poczęstunku – upiekły Mufinki, które wszystkim bardzo smakowały.  Podczas spotkania nie zabrakło zabaw z rodzicami i Quizu dotyczącego znajomości bajek. Był to wyjątkowy dzień pełen niespodzianek.

      Dnia 19.04.2017r. po raz kolejny odwiedziliśmy naszą osiedlową bibliotekę. Dzieci wysłuchały opowiadań o wiośnie miedzy innymi o „Pimpo Pantello” czytanych przez pana bibliotekarza. Następnie z zaciekawieniem oglądały wybrane przez siebie książki i czasopisma oraz bawiły się w czytanie. Na zakończenie wizyty wypożyczyliśmy książki, do czytania w czasie popołudniowej relaksacji.

       Dnia 13.04.2017r. wybraliśmy się do Multicentrum. Wizyta miały na celu zapoznanie dzieci z pracownią i jej zasobami oraz  uczestniczenie w warsztatach przeprowadzonych w trzech modułach tj. : Multimuzyka, Multisztuka i Logikid. Tematyka zajęć nawiązywała do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  Podczas pracy w pierwszym module dzieci rozpoznawały dźwięki instrumentów muzycznych, rozwijały  słuch muzyczny, percepcję wzrokowo – ruchową  podczas zabawy z piosenką „Malowany zając”.  Praca w drugim module polegała na tworzeniu różnych połączeń kolorów i rozwijaniu pamięci wzrokowej wykorzystując komputerowe programy graficzne oraz oprogramowanie dostępne na platformie edukacyjnej Multikid. Trzeci moduł to zabawy klockami K`nex. Poprzez praktyczne działanie dzieci rozwijały swoją wyobraźnię, kreatywność i inwencję twórczą tworząc różne budowle. Wizyta w Multicentrum sprawiła dzieciom dużo radości.

 

Dnia 10.03.2017r. odwiedziliśmy osiedlowy sklep spożywczy „Omega”, żeby poznać pracę ekspedientki oraz asortyment znajdujący się w tym sklepie. Po omówieniu zasad zachowania się w miejscach publicznych weszliśmy do sklepu. Nauczycielka zapoznała dzieci z wyposażeniem sklepu, ubiorem ekspedientki natomiast sprzedawczyni pokazała dzieciom jak działa waga sklepowa i kasa. Następnie jedno dziecko dokonało zakupu produktów na masę solną. Na zakończenie wycieczki dzieci zostały poczęstowane cukierkami przez panią ekspedientkę. Za pouczającą i poglądową lekcję dzieci pięknie podziękowały.