„Żyrafa Bibi i przyjaciele” rozstrzygniecie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego

 

 

Dnia 15 maja 2018r. w Przedszkolu Samorządowym nr 17  w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej  odbyło się rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt. „Żyrafa Bibi i przyjaciele” organizowanego przez Edytę Pawlukiewicz i Ewę Marczuk.

Celem konkursu było:

  • pobudzenie wyobraźni, twórczości i kreatywności dzieci
  • prezentacja talentów plastycznych
  • kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich
  • kształtowanie wśród dzieci zdolności empatycznych.

Konkurs adresowany był do dzieci 5 - 6  letnich, w oparciu o książki „Przyjaciele żyrafy – bajki o empatii” – Joanny Berendt i Anety Ryfczyńskiej. W konkursie wzięło udział  32 dzieci z 7 placówek  z  Białej Podlaskiej. Wyboru laureatów dokonała komisja w składzie: wicedyrektor Przedszkola Samorządowego nr 17 w Zespole Szkół w Białej Podlaskie Pani Bogusława Sweklej, pracownik Filii Nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej Pani Beata Naumiuk, nauczyciel techniki i plastyki Szkoły Podstawowej nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej Pan Jacek Centkowski.

Laureaci w kategorii dzieci 5 - letnich:

Miejsce I – Oliwia Olszanowska – Przedszkole Samorządowe nr 14

Opiekun: Marta Filipiuk , Mirosława Krzyżanowska

Miejsce II – Stanisław Zieniuk – Przedszkole Samorządowe nr 15 im. Juliana Tuwima

Opiekun: Małgorzata Zahor

Miejsce III – Karolina Kozakiewicz – Przedszkole Samorządowe nr 15 im. Juliana Tuwima

Opiekun: Bogusława Arseniak

Wyróżnienie – Iga Ślusarz – Przedszkole Samorządowe nr 14

Opiekun: Marta Filipiuk, Mirosława Krzyżanowska,

Wyróżnienie – Hanna Mikulska – Przedszkole Samorządowe nr 17 w Zespole Szkół
w Białej Podlaskiej

Opiekun: Ewa Marczuk

Laureaci w kategorii dzieci 6 - letnich:

Miejsce I – Milena Filc – Przedszkole Samorządowe Nr 3 im. Marii Kownackiej

Opiekun: Krystyna Reluga

Miejsce II – Wiera Gościk – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi  Królowej

Opiekun: Grażyna Chwesiuk

Miejsce III – Miłosz Romaniuk – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi  Królowej

Opiekun: Grażyna Chwesiuk

Wyróżnienie – Jakub Majewski – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi  Królowej

Opiekun: Grażyna Chwesiuk

Wyróżnienie – Lena Taraniuk – Przedszkole Samorządowe nr 14

Opiekun: Jolanta Rusakowicz

Wyróżnienie – Hanna Sudewicz  - Przedszkole Samorządowe nr 15 im. Juliana Tuwima

Opiekun: Małgorzata Zahor

Wyróżnienie – Julia Pikor – Przedszkole Niepubliczne im. Przyjaciół Kubusia Puchatka ul. Łomaska 70

Opiekun: Justyna Kowaluk

Wyróżnienie – Ewa Stężała – Przedszkole Samorządowe nr 11

Opiekun: Wioleta Raszuk, Sylwia Wolska

Wyróżnienie – Lidia Czapska – Przedszkole Samorządowe nr 17 w Zespole Szkół
w Białej Podlaskiej

Opiekun: Edyta Pawlukiewicz

Wyróżnienie – Oliwia Melaniuk – Przedszkole Samorządowe nr 17 w Zespole Szkół
w Białej Podlaskiej

Opiekun: Edyta Pawlukiewicz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.